Vyhledat

S jakým kolem na Golf Triathlon?

Stává se nám, že vznikají dotazy, s jakým kolem vyrazit na Golf Triathlon. Tak jsme si pro Vás připravili odpovědi.


Golf Triathlon se skládá ze tří kategorií. První kategorie je běh na 6 km, jako druhá kategorie je golf na 9 jamek. Třetí kategorie na Golf Triathlonu bude jízda na kole s délkou trasy 33 km.


Představíme Vám různé typy kol, na kterých můžete vyrazit. Golf Triathlon zachycuje tři různé směry jízdy v terénu a pokud vynecháme silniční kola, tak máme tři - MTB a jejich odlehčené trekingové verze. V současnosti jsou na vzestupu také elektrokola, na kterých lze závod v samostatné disciplíně absolvovat. Avšak naprosto novým směrem, který oprášil myšlenku cyklocrossu jsou XRoad.


Na Golf Triathlonu můžete závodit s MTB (+ tracking), kategorie Cross (+ xroad) a kategorie elektrokol.


Níže Vám druhy kol popíšeme podrobněji.

Horská kola (MTB)

Tento typ kola se dokáže poprat s těžkým terénem, zejména s prostředím, kde nejsou zpevněné komunikace. Dokáže sice zdolat i silnici, ale konstrukcí a typem plášťů pro ni není určeno. Volí jej sportovněji založený cyklista, který chce jezdit mimo cesty. Čím je kolo dražší, tím je kvalitnější a tím náročnější terény dokáže zdolávat.

Tracking (treková kola)

Nejlépe se jim daří na silnici a zpevněné cestě. Je vyloženě nevhodné je využívat v jakémkoliv terénu. Výborně slouží jako dopravní prostředek. Lze je pomocí doplňků (blatníky, svítilny, nosič atd.) vytvořit z kola krosového.Cross

V poslední době velmi populární typ kola, které si poradí jak s lehčím terénem, tak i se silnicí a cestou. Je ideální pro cykloturistu, který bude většinu času jezdit po polních a lesních cestách či na zpevněných komunikacích. Občas se může vzít i do nenáročného terénu mimo cestu.

X-road

Silniční kola X-ROAD , u kterých je kladen důraz na pohodlnou jízdu na silnici i v terénu. Díky krátké stavbě, možnosti použít široké pláště až 35mm a kratší stavbě rámu je kolo ideální pro univerzální použití.Elektrokola

Elektrické kolo je jízdní kolo, které je poháněno elektrickou energií. Tato kola mohou jako běžná kola využívat cyklostezky. Pro jízdu na elektrickém kole není potřeba řidičský průkaz. Maximální rychlost poháněného kola může být (bez nutnosti homologace) 25 km/h.
Už máte taky jasno v čem závod Golf Triathlon 8.9.2019 na hradeckém Park Golfu zdoláte?

Registrace na www.Golf-Triathlon.cz

20 zobrazení0 komentář
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
Odesílání novinek o akci

Victoria Židková

Jiří Kastner