ECO RACE & ECO RUN

 

Milujeme sport a respektujeme přírodu, jako to nejkrásnější prostředí, kde lze sport provozovat. 

Naše akce jsou již roky označovány z několika důvodů za originální a výjimečné a pokud tyto dvě myšlenky dáme dohromady, tak nikoho nepřekvapí, že přicházíme s vlastní naprosto novou kategorií sportovních akcí - ECO.

ECO RUN a ECO RACE je označení běžeckých a cyklistických akcí, které mají za cíl nejen po sobě žádnou stopu v přírodě nezanechat, ale především jí ani nevytvářet. Pro rychlé pochopení myšlenky uvedeme 3 základní charakteristiky sportovních akcí a závodů typu ECO RUN a ECO RACE:

 

1) žádné hromadné starty

2) žádné občerstvovací stanice na trase

3) žádné značení na trase

 

Poučili jsme se z let minulých, kdy se po hromadném startu vřítí do lesa a na cesty desítky, stovky závodníků a to po trase, která je značená pomocí sprejů, plastových pomůcek a dobrovolníci na občerstvovačkách přes veškerou snahu nemají šanci všechny létající odpadky či obaly zachytit.

 

Naší aktivitou rozhodně žádné jiné typy závodů nehodnotíme a ani se nechceme vymezovat, jako to jediné správné ekologické řešení, jak závody organizovat. Je to jen nápad, který nás baví, který naše akce udělá opět originální a věříme, že si své příznivce udržíme či dokonce získáme příznivce nové i díky našemu ECO přístupu. 

 

První akce s označením ECO pořádáme 

20.9.2020  

GOLF TRIATHLON a RUNBIKERS 

v krásném prostředí BESKYD

 

www.RUNBIKERS-CHALLENGE.cz

www.GOLF-TRIATHLON.cz

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
Odesílání novinek o akci

Victoria Židková

Jiří Kastner